Z POEZJĄ W BIBLIOTECE

Z okazji przypadającego w dniu 21 marca Światowego Dnia Poezji w bibliotece szkolnej zorganizowano spotkanie pt.” Poezja wnosi piękno do życia”. Na spotkanie z poezją zostali zaproszeni uczniowie klas drugich z wychowawcami oraz kl. I b i kl. IV c – przyszła z Panią Elżbietą Nowak – polonistką. Spotkania te odbywały się w dniach 18 - 20 marca.

Uczniowie, którzy wcześniej brali udział w szkolnych konkursach recytatorskich, zaprezentowali wiersze konkursowe. Poezja, tak jak nadchodząca wiosna, mieniła się różnymi barwami. Dzieci śmiały się i smuciły, słuchając swoich koleżanek i kolegów. Na spotkaniu z poezją wiersze recytowali i czytali obecni na spotkaniu nauczyciele, dostarczając wiele radości zgromadzonym. Uczeń kl. IV c- Adam Szczepański, przeczytał wiersze swego autorstwa i zachwycił wszystkich. Dopełnieniem tych spotkań była wystawa utworów Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza, laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Celem zorganizowanych spotkań było ukazanie piękna i rozbudzenie zainteresowania poezją najmłodszych czytelników biblioteki szkolnej. Współorganizatorami tych spotkań byli wychowawcy klas drugich i polonistka Elżbieta Nowak.

Elżbieta Pliszka

Script logo