WYNIKI LIGI CZYTELNICZEJ- DZIEŃ TOLKIENA

25 marca zaznaczono w kalendarzu jako Dzień Czytania Tolkiena. Przy tej okazji zorganizowaliśmy w szkolnej bibliotece konkurs czytelniczy przewidziany dla klas VI i VII w ramach Szkolnej Ligi Czytelniczej. Autorem jednej z najbardziej lubianych przez uczniów lektur pod tytułem „Hobbit, czyli tam i z powrotem” jest J. R. R. Tolkien- angielski pisarz i filolog, wydawca zabytków literatury, który międzynarodową sławę zyskał jako autor cyklu utworów literackich: wspomnianego już „Hobbita” oraz trylogii „Władca pierścieni”. Fantastyka tych dzieł wywodzi się ze średniowiecznych legend i mitów, i być może z tego powodu twórczość Tolkiena stała się przedmiotem kultowego zafascynowania czytelników na całym świecie.

Do naszego konkursu przystąpiło 17 siódmoklasistów. Uczniowie odpowiadali na 21 szczegółowych pytań dotyczących tekstu lektury. Nie wszystkim udało się jednakowo dobrze zapamiętać bohaterów i fabułę utworu, niemniej wszystkim gratulujemy: jednym doskonałej wiedzy, innym odwagi, by zmierzyć z się ze znajomością „Hobbita”, bo tekst do najłatwiejszych nie należy. Poniżej prezentuję szczegółowe wyniki konkursu. Dodam tylko, że za prawidłowo napisany test można było uzyskać maksymalnie 24 punkty. A oto wyniki:

 1. Adam Dąbrowski klasa 7b- 21,5 pkt

 2. Dominika Juchniewicz klasa 7f- 17 pkt

 3. Filip Biernacki klasa 7b- 15 pkt

 4. Ziemowit Skóra 7b- 14,5 pkt

 5. Bartek Kruk klasa 7b- 13 pkt

 6. Alek Tkacz klasa 7b- 13 pkt

 7. Michał Orzechowski klasa 7g- 12,5 pkt

 8. Jakub Chudko klasa 7b- 10 pkt

 9. Mikołaj Rakowicz klasa 7b

 10. Kajetan Graf klasa 7g

 11. Maks Pieczyński klasa 7b

 12. Ignacy Gospodarczyk klasa 7f

 13. Abraham Patalon klasa 7b

 14. Wojtek Zdybał klasa 7f

 15. Tomek Lankiewicz7f-

 16. Agata Jaworska klasa 7f

 17. Anna Tworek klasa 7f

Wyniki uczniów, którzy uzyskali mniej niż 10 punktów, nie podajemy, zaś zainteresowanych zapraszamy do nauczycieli języka polskiego, którzy zapewne najlepszych nagrodzą ocenami. Gratulujemy raz jeszcze!

Katarzyna Lisowiec- Poręba

Script logo