WYCIECZKA DO GDYNI

W piątek 17 czerwca 2022 r.  odbyła się wycieczka do Gdyni,  w której udział wzięli uczniowie z klasy 2a i 3c. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem. Mieliśmy wspaniałą pogodę, dlatego też naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po Skwerze Kościuszki, gdzie zobaczyliśmy zacumowany ORP Błyskawica, muzeum na wodzie przedstawiające historię słynnego okrętu wojennego. Mieliśmy też czas na zakupienie pamiątek.

Następnie zwiedzaliśmy muzeum na wodzie Dar Pomorza- trzymasztowy żaglowiec szkolny zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 r. dla Szkoły Morskiej W Gdyni. Zwiedziliśmy pokład, maszynownię i pomieszczenia, w których na co dzień przebywali młodzi marynarze.
Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Experyment. Przez dwie godziny doświadczaliśmy, eksperymentowaliśmy, poznawaliśmy świat poprzez zabawę. Korzystaliśmy z różnych urządzeń interaktywnych. Poznawaliśmy skomplikowane zjawiska przyrodnicze, fizyczne i chemiczne. Poznaliśmy tajemnice wodnego świata, podglądaliśmy zachowania zwierząt, mieliśmy okazję zajrzeć do naszych organizmów i zobaczyć, jak pracuje nasze serce, czy też jak będziemy wyglądać w wieku 80 lat.

Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń.

Lucyna Mackus

Magdalena Małek

Script logo