WRÓCILI DO CZYTELNI...

Dziś pierwszy dzień pracy po feriach, a w bibliotece ruch jak na przysłowiowej Marszałkowskiej. Dzieciaki oddają wypożyczone książki i biorą nowe. Standard… Nas jednak szczególnie ucieszył widok pierwszoklasistów czytających swoje ulubione książki albo też niekoniecznie lubiane lektury. Ale czytają! Jak się ma takich pierwszaków, to duch czytających w narodzie nie zginie! Dziś postanowiłam najzagorzalszych naszych Czytelników nieco przepytać odnośnie przeczytanych i lubianych książek. Oto kronikarskie zapiski bibliotekarza.

Częstym gościem w bibliotece i czytelni jest uczeń klasy 1b- Dominik Marszeniuk. Dominik twierdzi, że lubi czytać książki o piratach, dinozaurach i lego. Ale ostatnio z zainteresowaniem przeczytał zabawną opowieść pt. „Baba Jaga na deskorolce”. Chłopiec lubi właśnie takie wesołe i śmieszne historie.

Nataniel Seweryn z klasy 1c to również nasz częsty gość. Pierwszoklasista ten jest chyba fanem piłki nożnej, ponieważ twierdzi, że najchętniej czyta pozycje na temat meczów i piłkarzy. Właśnie taki jest temat książki pt. „Gra o wszystko”, którą Nataniel przeczytał ostatnio.

Jak twierdzi Igor Ciupa z 1d najciekawsze są książki z serii „Operacja...”. W tej serii ukazało się już kilkadziesiąt tytułów. Kilka z nich Igor już przeczytał i ucieszył się, kiedy mu powiedziałam , że w naszych zbiorach znajdzie jeszcze wiele pozycji z tej serii. Igor lubi książki z wątkiem detektywistycznym.

Maćka zastałam bardzo pochłoniętego treścią lektury. Tak, tak… Lektury też mogą być ciekawe. Maciej Juchniewicz z klasy 1d lubi książki przyrodnicze, ale „Cudaczek- wyśmiewaczek” to całkiem fajna opowieść!

W czytelni są także czytelniczki. Oczywiście z klasy pierwszej. Jedna z nich nazywa się Agata Karotka. Jest uczennicą klasy 1d. Agatka lubi czasami się oderwać trochę od książki i wtedy dużo rozmawia, ale czyta też nieźle, najchętniej książki z serii „Zaopiekuj się mną” To seria wydawnicza opowiadająca historie zwierząt- najczęściej piesków i kotków, które przecież kochają wszystkie dzieci.

Koleżanka Agatki, z którą ta lubi czasami pogadać, to Wiktoria Plec z 1d. Wiktoria również chętnie sięga po książki ze wspomnianej wcześniej serii, ale też lubi pozycje z serii” Czarownica”, ponieważ trochę się boi wiedźm, ale jednocześnie ją interesują - zawłaszcza te wesołe i zabawne.

Uczennica klasy 1d- Ania Kurłowicz - też najchętniej czytuje o pieskach i kotkach, ale także innych słodkich zwierzątkach, o których seria „Zaopiekuj się mną” traktuje. Teraz jest pod wrażeniem świątecznego renifera.

Zosia Grzywaczewska i Hania Pietrzak (obie z 1d) przyszły do czytelni, by poczytać lekturę o Cudaczku. Hania zdradziła mi, że jednak najbardziej lubi czytać książki, których bohaterami są zwierzęta, ponieważ jej siostra Ola jest w posiadaniu wielu takich książek, więc Hania ma co czytać. Ponadto interesują ja nasze biblioteczne zbiory na ten ten temat.

Zosia zaś jest wielką miłośniczką domowych zwierząt, ale- jak sama przyznaje- to rodzinne, ponieważ i ciocie, i babcie są właścicielkami psów lub kotów. Zosia oczywiście też posiada swoje dwa koty.

Tym wpisem chciałam podkreślić, że bardzo nas- panie biblioteczki- raduje fakt, że nasi pierwszoklasiści tak chętnie czytają i lubią przebywać u nas w czytelni. Takie miejsce naprawdę jest dzieciom potrzebne!!! Popatrzcie na zdjęcia…

 Katarzyna Lisowiec- Poręba

Script logo