WĘDRÓWKA Z HOBBITEM

Tradycją stał się już fakt, iż uczniowie klasy 6c pracują nad lekturami w swój ulubiony praktyczny sposób, czyli metodą projektu. Tym razem zmierzyli się  z treścią jednej z ciekawszych lektur - " Hobbit" J.R.R.Tolkiena. 

Zadaniem poszczególnych grup było przedstawienie etapu wędrówki sympatycznego hobbita Bilba za pomocą makiety. Należało na niej uwzględnić wszystkie informacje znalezione w tekście lektury, takie jak ukształtowane terenu, zabudowa, mieszkańcy i najważniejsze wydarzenia. Dodatkową atrakcję i wyzwanie stanowiło zadanie dotyczące wykonania karty dowolnej postaci występującej w danym fragmencie przy użyciu generatora postaci CardMaker. W efekcie powstały zaskakujące i naprawdę imponujące makiety. Uczniowie zadbali o szczegóły zwłaszcza w wyglądzie postaci i użyli ciekawych materiałów do wykonania swoich prac. 

Działania w grupie wzmocniły więzi koleżeńskie i kompetencje umiejętności efektywnej współpracy. Trzeba przyznać, że uczniowie zadbali o dyscyplinę pracy, jak i o czystość oraz bezpieczeństwo na swoich stanowiskach. Wszystkie makiety można podziwiać w sali C9.

Moim uczniom dziękuję za wspaniałą i owocną pracę!

Joanna Jaśniewicz

Script logo