W MIEŚCIE PIERNIKA I KOPERNIKA

18 i 19 maja uczniowie klasy 4b uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Torunia. Swoją podróż zaczęliśmy od wizyty w Planetarium, które przybliżyło nam tajniki wszechświata i gwiazdozbiorów oraz w piernikarni u tzw. partaczy, gdzie dowiedzieliśmy się, jak wyglądał wypiek pierwszych pierników. Dzień zakończyliśmy spacerem po Toruniu i wizytą w historycznym Forcie IV, gdzie mieliśmy nocleg. Po kolacji odbyło się zwiedzanie fortu oraz wieczorne podchody, które zintegrowały i zaaktywizowały uczniów.

Drugi dzień atrakcji rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki- Młyn Wiedzy, gdzie spędziliśmy kilka godzin na zabawie połączonej z nauką. Następnie czekało nas zwiedzanie starówki wraz z przewodnikiem. Poznaliśmy tajniki miasta i mnóstwo ciekawych historii. Wycieczka była świetną okazją do poszerzenia wiedzy o naszym pięknym kraju, ale też- o ile nie przede wszystkim- super okazją do lepszego poznania się, zrelaksowania i integracji klasowej.

W wycieczce uczestniczyły również mamy uczniów- Pani Ania i Pani Asia, którym serdecznie dziękuję  za pomoc, życzliwość i czujne oko. Mam nadzieję, że ta podróż do krainy znanego astronoma to dopiero początek wspólnej przygody podróżniczej w klasie 4b.

Wychowawca Joanna Jaśniewicz

Script logo