VIII POMORSKI KONKURS O TYTUŁ MISTRZA NAWIGACJI

VIII Konkurs o tytuł "Mistrza Nawigacji województwa pomorskiego" w tym roku przyniósł nam wyróżnienia. 4 kwietnia 2023r. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się wojewódzki etap VIII Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji województwa pomorskiego. Turniej nawigacyjny organizowany jest jak co roku przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku we współpracy z Fundacją „Sub Ventum” oraz Pomorskim Związkiem Żeglarski.

Do konkursu od września przygotowywała się grupa dwudziestu uczniów z klas 7-8, ciężko pracując podczas zajęć koła nawigacyjnego prowadzonego przeze mnie. Dzięki wsparciu Rady Rodziców, która zakupiła przybory nawigacyjne, młodzi nawigatorzy mogli sprawnie i wytrwale wykreślać kursy na mapach morskich. Trójka uczestników brała także udział w zajęciach nawigacyjnych prowadzonych przez słupski ODN.

W etapie wojewódzkim -finałowym konkursu wzięło udział 21 uczestników z pomorskich szkół podstawowych: z Leźna, Kobylnicy, Ustki, Słupska, Gdańska, Gdyni i Szemudu. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przejście eliminacji wstępnych w szkołach (wykonanie testu wiadomości) oraz etapu regionalnego (uzyskanie odpowiedniego progu punktów z Dziennika Nawigacyjnego, a także ze zliczenia graficznego drogi statku - mapa). Zadanie konkursowe przygotowywał kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski – prezes Fundacji „Sub ventum”.

Z naszej szkoły trójka uczestników etapu wojewódzkiego znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów konkursu: Dominika Juchniewicz z klasy 8f, Kinga Wojtkiewicz z klasy 8e, Mirosław Jodko z klasy 7b.  Tegorocznego Mistrza Nawigacji poznamy 2 czerwca 2023 r. w Charzykowych podczas Konferencji Projektu Pomorskie Żagle Wiedzy.

Anna Wolikowska

Script logo