TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY

 

Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. Co to jest Tydzień Uczniowskiej SuperMocy?

To możliwość, aby w każdej klasie zorganizowane zostały zajęcia dotyczące poznania siebie oraz swoich mocnych stron. Cele Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy to: lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku, integracja zespołu/grupy/klasy.

Założeniem projektu na ten rok był lot w kosmos, podczas którego mieliśmy odkrywać gwiazdy. Gwiazdy, które są wokół nas i chodzą szkolnymi korytarzami.

Zaproponowałyśmy trzy zadania do wyboru: rakieta, moja droga do gwiazd oraz skrzydła supermocy.

Mamy nadzieję, że podczas kreatywnych zabaw i gier uczniowie dowiedzieli się, co jest ich mocną stroną, jakie mają cechy charakteru, jakie mają umiejętności, co lubią robić, co przychodzi im z łatwością, co sprawia im radość i daje satysfakcję. Być możne dzięki zabawom, ujawniły się nowe talenty, skrywane przez uczniów.

Tu można zobaczyć więcej:

https://padlet.com/katarzynakozak2012/vmoqmabzie7slb68

 

Katarzyna Kozak i Beata Andrzejewska

 

 

Script logo