TRUDNE POCZĄTKI CZYLI WITAJCIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM

 

Wprawdzie pracujemy już od dwóch  tygodni, niemniej nie wypada się nie przywitać ze wszystkimi Czytelnikami naszej skromnej biblioteki. Witam zatem serdecznie Czytelników z SP-5 i zapraszam do współpracy.

Podręczniki zostały użyczone wszystkim Uczniom (no chyba, że ktoś się po nie nie zgłosił). Aby to było możliwe, przerzuciłyśmy 2, 5 tony nowych książek, które tylko w tym roku zostały do nas dostarczone. Nie wspomnę już o starych, które również użyczamy, ponieważ ich kadencja trwa trzy lata. Dlatego nie wszyscy Uczniowie mogą otrzymać nowe podręczniki, ale zawsze staramy się, by nadawały się one do użytku. Zapamiętajcie, drodzy Uczniowie! Zniszczone lub zagubione książki zawsze trzeba odkupić, zgodnie z umową użyczenia, którą podpisują Wasi Rodzice. Wraz z podręcznikami, a nawet trochę wcześniej, otrzymaliście zestawy ćwiczeń, których nie oddajecie do biblioteki na koniec roku szkolnego. Te mają służyć Waszej pracy przez czas trwania roku szkolnego 2022/23. Oczywiście musicie ich pilnować, ponieważ dla każdego ucznia jest przewidziany tylko jeden zestaw. Jeżeli zgłosicie się po lektury lub inne czytadła, możecie je samodzielnie wybrać z półek, jeżeli zaś potrzebna jest przy tym pomoc bibliotekarza, to proszę nam to grzecznie zakomunikować. Przypominam, że na terenie biblioteki i czytelni obowiązuje cisza i kultura. Oddawane książki podajemy na biurko dyżurujących nauczycieli biblioteki.

Już wkrótce, począwszy od października, ruszamy z różnego rodzaju akcjami i konkursami. O wszystkim dowiecie się z ogłoszeń, które zamieścimy w e-dzienniku. Liczymy, że chętnie się do nich włączycie. Tymczasem życzymy Wam powodzenia w nowym roku szkolnym, wielu sukcesów, wiedzy i umiejętności, bo w końcu po to chodzicie do szkoły. No i oczywiście wspaniałych doznań w świecie lektur! Ahoj, przygodo szkolna!

 

Script logo