SZKOLNA LIGA CZYTELNICZA

Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” -to hasło przyświeca konkursom czytelniczym organizowanym przez nauczycieli biblioteki szkolnej na wszystkich poziomach klas.

Pod koniec maja miały miejsce kolejne edycje konkursu czytelniczego pod nazwą Szkolna Liga Czytelnicza na poziomie klas pierwszych i ósmych. Pierwszaki, które przecież od niedawna potrafią dobrze czytać, rozwiązywały test i krzyżówkę dotyczące znajomości lektury „Czarna owieczka” autorstwa Jana Grabowskiego. Do konkursu przystąpiło siedmioro uczniów z klasy 1b. Niestety, inne klasy pierwsze nie zdecydowały się w konkursie uczestniczyć. Dziękujemy więc p. Marlenie Wawrowskiej za to, że rozbudza u swoich wychowanków pasję czytania już od najmłodszych lat. 31 maja wręczyliśmy dyplomy laureatów oraz podziękowania wszystkim naszym małym Czytelnikom, którzy do ligi czytelniczej przystąpili. I miejsce zdobył Oskar Stachowicz, drugie ex aequo Jędrek Machnik i Wiktoria Śliwka, natomiast 3 miejsce zajął Dawid Nowyk.

Do ligi na poziomie klas ósmych przystąpiły tylko dwie uczennice z klasy 8b. Test dotyczył znajomości kilku lektur omawianych na lekcjach języka polskiego, m.in. „Pana Tadeusza” „Qvo vadis” czy „Zemsty” lub „Latarnika”. Pytania nie należały do najłatwiejszych, ponieważ były dość szczegółowe. Niemniej dziewczęta całkiem dobrze poznały lektury ósmoklasistów. Obie zyskały tytuły laureatek, jednakże pierwsze miejsce przypadło Hannie Turczyn, drugie natomiast Martynie Bronk. Obie uczestniczki dzieliła różnica zaledwie dwóch punktów na korzyść Hani.

Gratulujemy dziewczętom odwagi i dobrej znajomości lektur, których czytania, niestety, uczniowie coraz częściej unikają. Dziękujemy p. Renacie Starynowicz za efektywne spotkania z lekturą na lekcjach języka polskiego.

Z czytelniczym pozdrowieniem- Katarzyna Lisowiec- Poręba

Script logo