SPRZĄTANIE ŚWIATA- POLSKA 2021

W raportach z ubiegłorocznej Akcji zgłoszonych zostało ponad 600 dzikich wysypisk! Zarówno zespoły fundacyjne, jak i wolontariusze w całej Polsce zebrali również na plażach, w lasach i w parkach tony odpadów. Wśród zebranych śmieci znalazły się szklane i plastikowe butelki po napojach czy opakowania z tworzyw sztucznych po jedzeniu. Wszystkie w ogromnych ilościach! To dowód na to, że niefrasobliwie zaśmiecamy środowisko naturalne bez refleksji, iż wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas.

Lata 2020-2021 to również czas pandemii COVID – 19, który wpłynął na nasze codzienne życie. Ten czas nie pozostał także obojętny dla natury. Miejsca, w których często szukaliśmy wytchnienia od lockdownowej rzeczywistości, były obciążone przez turystów, co dodatkowo wpłynęło na ilość śmieci w naturze. Dlatego hasło tegorocznej Akcji brzmi:Myślę, więc nie śmiecę”.

Uczniowie naszej szkoły wyruszą w teren17 września, zachęcamy również do udziału w akcji organizowanej przez fundację Sub Ventum–posprzątamy Lasek Południowy i Północny.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w poniższych linkach:

https://naszaziemia.pl/ssp2021/

https://portal.librus.pl/szkola/artykuly/sprzatanie-swiata-i-polska-szkola

Kalendarium :: Fundacja Sub Ventum Słupsk

 

Script logo