ŚLUBOWANIE - RZECZ ŚWIĘTA

6 października 2022 roku pierwszoklasiści naszej szkoły przeżywali niezwykłą uroczystość – ślubowanie.

Podczas gali towarzyszyli nam: Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Słupska Pani Marta Makuch, Dyrekcja Szkoły Pani Krystyna Lewandowska i Pani Renata Gwardzik, nasze Wychowawczynie, Rodzice, Dziadkowie i inni członkowie rodziny.

Z uśmiechem na twarzy, ogromnym przejęciem i zaangażowaniem tańczyliśmy, śpiewaliśmy piosenki, wykonywaliśmy zadania.

Po części artystycznej, złożyliśmy ślubowanie na sztandar szkoły. Przyrzekliśmy być dobrymi uczniami i kolegami, kochać swoją Ojczyznę, dbać o dobre imię szkoły i klasy, szanować rodziców i siebie nawzajem oraz dbać o pani nerwy. Przysięgę składali także nasi rodzice. Przyrzekali, że będą pamiętać o tym, że jesteśmy unikalnymi darami, że będą doceniać nasze starania, że będą słuchać nas uważnie i przytulać często.

Na zakończenie, pani Marta Makuch, pani Krystyna Lewandowska i pani Renata Gwardzik dokonały pasowania, dotykając symbolicznym ołówkiem naszych ramion i wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów w Słupsku".

Po uroczystości otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz pamiątkowy certyfikat od Pani Makuch. Ten dzień będziemy pamiętać bardzo długo!

Julita Majewska

Script logo