RAZEM ZGAŚMY ŚWIATŁO DLA PLANETY

Godzina dla Ziemi WWF, czyli największa ekologiczna akcja na świecie, powtarzana jest co roku i polega na wyłączeniu świateł na jedną godzinę. Jednocześnie jednoczy setki milionów ludzi na całym świecie. W tym czasie poświęcają oni chwilę skupienia naszej Planecie, aby razem podjąć zobowiązania dbania o nią przez następny rok.

Godzina dla Ziemi WWF to coś więcej niż zgaszenie światła na 60 minut. Nie chodzi w niej o oszczędzanie energii; to symboliczny wyraz troski o naszą planetę, o różnorodność biologiczną lądów, a także mórz i oceanów.

Tegoroczna akcja poświęcona jest walce ze zmianą klimatu. Skutki jego zmian to największe zagrożenie z jakim obecnie mierzy się ludzkość. Ekstremalne zjawiska pogodowe zdarzają się częściej i są coraz bardziej destrukcyjne tj.: susza rolnicza, huraganowe wiatry, nawale deszcze i fale upałów. Godzina dla Ziemi przypomina, że środowisko ulega degradacji, a zagrożone gatunki fauny i flory giną.

Każdy z nas może podjąć działania na rzecz klimatu. Potrzebne są jednak natychmiastowe, zdecydowane kroki.W tym roku Godzina dla Ziemi odbywa się 26 marca i trwać będzie od godziny 20:30 do 21:30, a wymiar lokalny jaki przyjmuje – to dbanie o naszą planetę – o nasz wspólny dom. Wszyscy bowiem możemy chronić przyrodę poprzez zdrowe działania – nasze codzienne nawyki mogą negatywnie wpływać na środowisko.

Więcej informacji o akcji na stronie: https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi

Script logo