PRZERWA NA CZYTANIE

 

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" 27 października ruszyła akcja pod nazwą "Przerwa na czytanie". Uczniowie czytali podczas przerw książki, które przynieśli tego dnia do szkoły albo te, które wypożyczyli ze szkolnej biblioteki tudzież bibliotek osiedlowych. Mali czytelnicy na czas przerw pogrążali się w czytaniu lub promowali swoje ulubione lektury. Niektóre klasy młodsze przygotowywały nawet krótkie scenki do czytanych tekstów. Miejscem do czytania były szkolne korytarze, sale lekcyjne, czytelnia biblioteki lub inne miejsca w szkole. Niestety, szerząca w tym czasie pandemia, uniemożliwiła udział w tej akcji na terenie szkoły uczniom klas 4-8. Ale i na to znaleźliśmy sposób. Uczniowie mieli krótkie czytelnicze przerwy podczas prowadzonych zajęć online.

Kto chciał, mógł przeczytać kolegom i prowadzącym lekcje nauczycielom wybrane fragmenty ciekawych pozycji dla dzieci i młodzieży lub też udostępnić w aplikacji Teams przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne. Niewątpliwie te przerwy nie były stratą czasu.

Nauczyciele biblioteki szkolnej serdecznie dziękują wszystkim - Nauczycielom i Uczniom- którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Monika Ziemienowicz i Katarzyna Lisowiec- Poręba

 

 

Script logo