PRZERWA NA CZYTANIE

 

W październiku wzięliśmy udział w I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji pod hasłem: "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" organizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
W naszej szkole dniem zbiorowego czytania uczyniliśmy wtorek 27 października. Tego dnia na każdej przerwie nasi uczniowie czytali książki, zarówno te, które przynieśli sami oraz te wypożyczone ze zbiorów naszej biblioteki. Poza czytaniem maluchy z klasy pierwszej pod okiem wychowawcy, pani Lucyny Mackus, przygotowały i prezentowały krótką inscenizację do bajki Jana Brzechwy "Lokomotywa". 
Starsi uczniowie, objęci zdalnym nauczaniem, przygotowywali prezentacje multimedialne swoich ulubionych książek, a w przerwach między lekcjami online czytali w swoich domach.

Taka akcja naprawdę się przydała. Po twarzach naszych dzieci widać było, że czytanie na moment pochłonęło je bez reszty. Za organizację szkolnej przerwy na czytanie odpowiedzialne były nasze Panie bibliotekarki.

 

 

Script logo