PROJEKT eTWINNING 'FLOWER AND I'

Klasa 1c bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Flower and I”. W projekcie uczestniczy osiem europejskich szkół z Turcji, Hiszpanii, Albanii, Słowacji i Polski.

Głównym celem projektu jest uświadomienie uczniom, czego potrzebują do uprawy roślin. Będą obserwować wpływ temperatury, powietrza i wody na wzrost roślin. Zdobędą wiedzę o sadzeniu i pielęgnacji poprzez różne zadania projektowe. Ważne jest nauczenie dzieci odpowiedzialności za hodowane przez nich kwiaty poprzez systematyczne podlewanie. Projekt jest realizowany od marca do czerwca 2018 r.  Realizowane zadania są dokumentowane w formie zdjęć, prezentacji multimedialnych i filmów.

W ciągu dwóch miesięcy dzieci z klasy 1c założyły hodowlę cebuli i trawy w klasie oraz obserwowały ich rozwój. Uczestniczyły w warsztatach Majsterkowo w Castoramie, w trakcie których przesadzały pierwiosnki. Uczyły się o budowie rośliny cebulowej, jaką jest żonkil. Robiły zdjęcia wiosennych kwiatów. Wykonały również wiele pięknych prac plastycznych.

Beata Paszun

Linki do filmów zrealizowanych na potrzeby projektu:
https://www.youtube.com/watch?v=qr1X6A_QPxY
https://www.youtube.com/watch?v=IMcq5Kxiz64

Script logo