PRACA BIBLIOTEKARZA WE WRZEŚNIU

 

Drodzy Czytelnicy! Witajcie w nowym roku szkolnym. Zapewne interesuje Was, dlaczego biblioteka wypożycza lektury i inne książki dopiero w drugim tygodniu pracy szkoły. Otóż dlatego, że pierwsze dwa tygodnie poświęcamy na opracowanie zbiorów bibliotecznych do udostępniania wszystkim uczniom i nauczycielom. Chodzi naturalnie o podręczniki, które zaczęliśmy od 8 września wypożyczać uczniom według ustalonego harmonogramu. Już w czasie wakacji rozpoczęłyśmy tę żmudną pracę. Należało wszystkie nowe podręczniki opieczętować, wyposażyć w naklejki z kodami, a następnie opatrzyć odpowiednią sygnaturą i wprowadzić do systemu zbiorów znajdujących się na wyposażeniu naszej szkolnej biblioteki.

Każda książka musi przejść kilkakrotnie przez nasze ręce. Najpierw należało je wszystkie wypakować, następnie policzyć ilość egzemplarzy przynależących do poszczególnych tytułów, posegregować i kolejno wykonać pozostałe czynności, o których już wspomniałam. I tylko pod warunkiem, że wszystkie te czynności zostały zakończone, mogłyśmy zbiory udostępniać. W sumie wszystkich egzemplarzy podręczników przygotowałyśmy do użytku 4 tysiące. Przyznać muszę, że trwało to dość długo, a byłoby jeszcze dłużej, gdyby nie pomoc niektórych nauczycieli, którzy zechcieli nas wesprzeć. Dlatego pragnę podziękować Paniom: Beacie Kubiszewskiej, Annie Makowskiej, Natalii Kmieć, Sylwii Boreckiej i Edycie Romańczuk- Ozdobie za przybycie nam z odsieczą. Jesteśmy naprawdę wdzięczne, tym bardziej, że nie wszyscy rozumieją ogrom pracy nauczycieli bibliotekarzy w początkach roku szkolnego. Mam nadzieję, że wkrótce Wszyscy będziecie mogli korzystać z podręczników w swoich domach, gdyż w tym roku szkolnym wydajemy wszystkie pozostałe, używane już przez uczniów, do sal lekcyjnych. W szkole macie do dyspozycji podręczniki, które wyszły już z obiegu, ponieważ po trzech latach użytkowania otrzymujecie nowe .

 

Wszystkim Wam życzymy wielu sukcesów w nauce, odkrywania w sobie niezwykłych talentów oraz spokojnej stacjonarnej pracy szkoły. Zapraszamy po lektury, o które wszak już niektórzy pytają, od 15 września. Do zobaczenia!

 

Script logo