POZNAJEMY TAJNIKI JĘZYKA POLSKIEGO

Uczniowie klasy 8 chętnie zaangażowali się w tym roku w pracę na kółku języka polskiego. Być może poczuli już dreszcz emocji związany z egzaminem, a może po prostu zapragnęli poszerzyć swoją wiedzę z tego trudnego przedmiotu, kto wie?

Niemniej zajęcia, podczas których uczniowie mają okazję zgłębić tajniki ojczystej mowy poprzez rozwiązywanie trudnych zadań polonistycznych, przygotowywanie prezentacji multimedialnych, quizów, fragmentów lekcji czy wiadomości związanych z biografią autorów lektur szkolnych, cieszą się dużym powodzeniem.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. To w tym roku do etapu rejonowego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowała się Justyna Sułkowska, a większość uczestnicząca w zajęciach potrafi sprawniej, komunikatywniej i z większą swobodą operować pojęciami polonistycznymi czy przygotować prezentację powtórkową dotyczącą choćby romantyzmu. Uczniowie sięgają w swojej pracy po różnorodne źródła wiedzy i narzędzia multimedialne-ostatnio przygotowując m.in. prezentację na platformie Genialy.ly tj. narzędzia webowego do projektowania interesujących wizualnie, interaktywnych treści. Zobaczcie sami:

https://view.genial.ly/61f50b747d337e00122bf6fa/presentation-prezentacja-adam-mickiewicz

Takie przygotowanie i zaangażowanie z pewnością przełoży się na wyniki tegorocznego egzaminu!

Joanna Jaśniewicz

Script logo