POEZJA WNOSI PIĘKNO DO ŻYCIA

Poezja wnosi piękno do życia” - pod takim hasłem odbyły się w czytelni naszej biblioteki dwa konkursy recytatorskie. 28 lutego w szranki o tytuł najlepszego recytatora stanęli uczniowie klas IV- VIII, a konkurs odbywał się na dwóch poziomach: klas IV- VI i klas VII- VIII. Natomiast 2 marca gościliśmy uczniów klas I-III., spośród których wyłoniono najlepszych na każdym poziomie nauczania. Uczniowie prezentowali bardzo różnorodny repertuar, ale dość wyrównany poziom. Nauczyciele biblioteki – Monika Ziemienowicz i Katarzyna Lisowiec- Poręba wraz z paniami Magdaleną Walkowiak- nauczycielką języka polskiego i Małgorzatą Semeniuk- nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej- byli organizatorami etapu szkolnego wspomnianego konkursu oraz uczestniczyli w pracach jury. Komisja wyłoniła najlepszych recytatorów w szkole- to znaczy laureatów, ale także wytypowała reprezentację do udziału w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Słupsku, który odbywa się każdego roku.

Zatem w województwie reprezentować nas będą następujący uczniowie: Diana Jach z klasy 5b oraz Amelia Gołębiewska z klasy VIII e. Na poziomie klas I- III do etapu wojewódzkiego zgłosimy Julię Urbaś i Mikołaja Wierzchowskiego- uczniów klasy 3c.

Nagrody w konkursie ufundowali: Dyrektor Szkoły Krystyna Lewandowska oraz Rada Rodziców działająca przy naszej szkole. Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc w organizacji konkursu. Wszystkich chętnych, którzy wierzą w swoje zdolności do pięknego wygłaszania tekstów z pamięci, zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

Katarzyna Lisowiec- Poręba

Script logo