PIĘKNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole już 8 listopada. Tego dnia uczniowie klas 4 - 8 uczestniczyli w apelu „JESTEŚMY WSPÓLNOTĄ”. Wyrazili wdzięczność tym, którzy zginęli za Ojczyznę, uświadomili sobie, czym jest wspólnota narodowa, poznali wielką rolę Kobiet w narodowej historii, odśpiewali hymn (bardzo pięknie!) i pozostawili po sobie biało-czerwone balony, wstęgi pamięci z własnymi nazwiskami oraz Kamienie. Uczniowie klas ósmych na biało czerwonych kamieniach napisali swoje nazwiska, inicjały i ułożyli z nich flagę. Symbol wspólnoty, różnorodności, osobności: każdy z nas jest inny, nie ma identycznego kamienia, tak jak nie ma dwojga identycznych ludzi. Potem kamienie zostały przeniesione do ogrodu, gdzie rozpoczęliśmy projekt „Nasz Las Pamięci”. Od tegorocznego święta obowiązywać będzie nowa tradycja, dzięki której kolejne roczniki pozostawią po sobie co roku biało-czerwone kamienie.

Po zakończeniu apelu dzieci przyklejały kartki z odpowiedzią na pytanie: Z czym kojarzy mi się Polska? lub WOLNOŚĆ jest dla mnie ważna, bo …

Poza tym w klasach powstały piękne wystawki pt.„Z czym kojarzy mi się POLSKA?”.

Pod czułym okiem Jolanty Walewskiej apel przygotowały i prowadziły dziewczęta z Grupy Artystycznej : Zosia Giedrojć, Nikola Dziemidowicz, Hania Iwanicka i Nadia Stępień.

Dziękujemy!

 

Script logo