PATRIOTYCZNY FLASH MOB W WYKONANIU 4B I 4C

Aby podkreślić ważność narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klas 4b i 4c pod opieką p. Karoliny Machutty- Gałązki i p. Joanny Jaśniewicz postanowili zorganizować patriotyczny flash mob w centrum miasta na ul. Nowobramskiej. Flash mob to spontaniczna zbiórka ludzi gromadzących się w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. Tym razem celem tym było upamiętnienie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czwartoklasiści przy wsparciu grupy dziewcząt z kółka muzycznego dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewali zwrotkę piosenki "Wolność" Marka Grechuty i wyrecytowali fragmenty poezji patriotycznej, po czym rozeszli się po okolicy, aby wręczyć mieszkańcom miasta własnoręcznie wykonane śpiewniki. Reakcja słupszczan była pozytywnym zaskoczeniem dla uczniów. Mieszkańcy miasta oprócz zdziwienia, okazywali mnóstwo sympatii i życzliwości, żywo reagując na młodzież propagującą przywiązanie do polskości.

Taka autentyczna lekcja patriotyzmu to z pewnością dla uczniów doskonałe doświadczenie polskości samej w sobie i piękny akcent podkreślający bohaterskie czyny w naszej historii.

Wielkie podziękowania dla zaangażowania naszych uczniów!

J. Jaśniewicz, K. Machutta-Gałązka

Script logo