OPOWIEŚĆ WIGILIJNA- NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

Są takie historie, które nigdy się nie starzeją- tak reklamują swoją najnowszą adaptację znanego dzieła Charlesa Dickensa pracownicy Nowego Teatru w Słupsku. I mają pełną rację, gdyż już 1 grudnia tuż przed premierą nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć wspaniałą wersję tej ponadczasowej historii Ebenezera Scrooge'a.

Już kolejne pokolenia sięgają po opowieść o przemianie tego słynnego skąpca, a zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia sprzyja refleksji na najważniejsze tematy. Czy w pogoni za zyskiem i w konsumpcyjnym pędzie nie zapomnieliśmy o innych? Czy przy naszym stole naprawdę jest miejsce dla zbłąkanego wędrowca? Czy święta to dla nas czas prawdziwej bliskości z rodziną, czy tylko czas gonitw po centrach handlowych? Te i masę innych pytań zadają widzom wykonawcy w czasie widowiskowej adaptacji, licząc na naszą refleksję i przemyślenia. Uczniowie żywo reagowali na mądry i piękny spektakl, okraszony efektami specjalnymi, wizualnymi oraz cudowną muzyką.

"Opowieść wigilijna" to zatem spektakl stwarzający okazję do wielu rozmów tuż przed świątecznym zabieganiem, to historia, która prowokuje dzieci i dorosłych do  lepszych i mądrzejszych zachowań w tym zwariowanym, materialistycznym świecie.

Gorąco polecam!

J. Jaśniewicz

Script logo