OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

W tym roku w Dniu Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnorodnych akcjach, m.in. w zbiórce makulatury i elektrośmieci "Odpad zdasz, drzewko masz!”. Akcję zorganizowała firma EMKA S.A., która przeprowadziła również pogadankę na temat recyklingu i wręczyła słodkie upominki.

Uczniowie przynieśli odpady, które mogą być poddane recyklingowi: przeterminowane leki, małe elektrośmieci, ale także makulaturę. Otrzymaliśmy 20 drzew owocowych do szkolnego sadu. Odbyło się także Sadzenie Lasu Przyjaźni- Maraton dla Ziemi, czyli wielkie sadzenie lasu na granicy miasta i gminy Słupsk. Akcja Maraton dla Ziemi została sfinansowana dzięki programowi, który realizowało Nadleśnictwo Leśny Dwór, Park Krajobrazowy Dolina Słupi oraz fundacja Sub Ventum. W ubiegłym roku w ramach Maratonu dla Ziemi były nasadzenia, które nazwano „Lasem Przyjaźni” w tym roku to "Las Pokoju" na granicy miasta i gminy.

W ramach szkolnego konkursu - Zainwestuj w Naszą Planetę - uczniowie wykonali indywidualnie i grupowo lapbooki oraz plakaty promujące tegoroczny Dzień Ziemi.

 

E. Ozdoba

Script logo