NOWOŚCI CZYTELNICZE

Szkolna biblioteka zakupiła wiele nowości czytelniczych dla małych i tych już wprawnych miłośników literatury. Postanowiłam więc zaproponować Wam kilka z nich do poczytania w zimowe wieczory. Co jakiś czas będę zamieszczała na stronie biblioteki szkolnej krótkie recenzje, które, być może, zachęcą naszych Czytelników do sięgnięcia po nie.

Zacznę od niewielkiej serii wydawniczej prezentującej wybitne postaci ze świata sztuki, kultury i życia publicznego. W naszym posiadaniu znajdują się obecnie cztery książki z serii "Nazywam się..." , których bohaterami są: Leonardo da Vinci, William Szekspir, Fryderyk Chopin i Matka Teresa z Kalkuty. Każda z tych postaci opowiada swą własną historię. Są więc i narratorami, i bohaterami książek. Możemy poznać intymne szczegóły z ich biografii, ludzi, którymi żyli i współpracowali, oraz ich największe dzieła i osiągnięcia. Poznajemy też nieco historii, na której tle żyją i tworzą. Możemy również zrozumieć, pod wpływem jakich sytuacji i przeżyć nasi bohaterowie tworzyli, jaki wysiłek musieli wykonać, by powstały zachwycające nas dziś dzieła. Poznajemy ich jako ludzi z krwi i kości, ze swoimi słabościami i ułomnościami, z małymi grzeszkami na sumieniu. Te niezwykłe opowieści nie nudzą, są krótkie i barwne, co dla wielu Czytelników nie jest bez znaczenia.

Do przeczytania serii zapraszam zwłaszcza tych z Was, którzy lubią biografie, ale i tych, których interesuje prywatne życie wielkich ludzi.

Katarzyna Lisowiec- Poręba

Script logo