NOWA SERIA "KRONIK PODZIEMIA" JUŻ W NASZEJ BIBLIOTECE!

Gregor i niedokończona przepowiednia” to księga I z serii „Kronik Podziemia” autorstwa Suzane Collins- amerykańskiej pisarki, twórczyni bestselerowej sagi pod tytułem „ Igrzyska śmierci”. Bohaterem wspomnianej serii jest Gregor- nastolatek podobny do wielu chłopców w tym wieku. Tylko że Gregor ma do wypełnienia w krainie Podziemia niezwykłą misję.

Jak trafił do podziemnego świata? Zupełnie przez przypadek, podobnie jak jego maleńka siostra, której chłopak nie dopilnował. W krainie Podziemia, znajdującej się pod Nowym Jorkiem, przyjdzie mu się zmierzyć z gigantycznymi szczurami, karaluchami, nietoperzami oraz innymi mieszkańcami tego świata (bardziej przypominającymi ludzi), którzy nie zawsze są do chłopca przyjaźnie nastawieni albo mają wobec niego wielkie oczekiwania, którym, jak się obawia nasz bohater, nie będzie w stanie sprostać. Gregor musi pokonać własne obawy i lęki, aby wypełnić swoje przeznaczenie i odnaleźć dawnego zaginionego ojca, który również trafił do tego miejsca. To właśnie niedokończona przepowiednia wyznacza mu kluczową rolę w przyszłości tej krainy. I aby wypełnić tę rolę, Gregor i jego drużyna, której członkowie wędrują po mrocznych ścieżkach tego królestwa, będzie musiał stawić czoła różnym niebezpieczeństwom, niejednokrotnie ryzykując życie własne i przyjaciół.

Dzięki przygodzie w Podziemiu Gregor przekona się, że nie zawsze można ludziom ufać, że kocha swoją siostrę i jest za nią odpowiedzialny, że nie zna możliwości, które w nim drzemią i że stać go na więcej niż przypuszczał. Książkę tę polecam miłośnikom przygód i sympatykom literatury z gatunku fantasy.

Katarzyna Lisowiec- Poręba

Script logo