NAJWAŻNIEJSZE JEST ZDROWIE PSYCHICZNE

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Tematem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest przesłanie: „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem”.

Uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią nie zapomnieli o tym ważnym święcie i postanowili zadbać o pozytywne emocje. W tym celu wzięli udział m.in. w zabawie integracyjnej DŁONIE, która polegała na przedstawieniu danego ucznia poprzez osoby, postacie czy różne przedmioty. Oczywiście główne założenie gry polegało na wyrażaniu tylko samych atutów koleżanek i kolegów. Podczas zabawy panowała fantastyczna atmosfera. Towarzyszyło nam wiele radosnych chwil i elementów zaskoczenia. Pomimo że młodzież zna się już bardzo długo i wiele wie na swój temat, to nie zabrakło miłych niespodzianek. To wspaniałe uczucie dowiedzieć się, jak wiele osób widzi w nas tak dużo dobrego. Na koniec pozwoliliśmy sobie osłodzić nasze spotkanie cukierkami.

Pamiętajmy, że należy dbać o nasze zdrowie psychiczne, czynić z niego jeden z priorytetów w podejmowanych działaniach. Dbanie o dobre samopoczucie oraz zdrowie psychiczne każdego dnia powinno być stałym elementem naszego życia.

Katarzyna Łyszyk

Script logo