MARATON DLA ZIEMI

W tym roku obchody Dnia Ziemi w naszej szkole były trochę nietypowe. Zamiast apelu i występów braliśmy udział w Akcji Obywatelskiej Maraton dla Ziemi”. Akcja zorganizowana została przez Fundację Inicjatyw Niekonwencjonalnych Sub Ventum i Nadleśnictwo “Leśny Dwór”.

22 kwietnia 2021 roku w Dniu Ziemi czyściliśmy Lasek Południowy. Zebrano wiele worków śmieci. Wyczyszczony został Lasek Południowy na kierunkach od Parafii św. Jana Kantego w Słupsku w stronę Głobina - I trasa, od Parafii do tzw. "Górki Narciarza" - II trasa oraz wzdłuż drogi do Krępy Słupskiej - II trasa. Oczyszczono także teren miejski w okolicach tzw. Trzech Stawków, w tym park im. J.Trendla. Akcję zwieńczono drobnymi upominkami dla Rodzin i wolontariuszy.

30 kwietnia tuż przed weekendem majowym sadziliśmyLas przyjaźni” za strzelnicą garnizonową. Odbyło się to w towarzystwie żołnierzy z bazy amerykańskiej, młodzieżą z klas mundurowych, leśnikami, a także z seniorami. Napracowaliśmy się bardzo, ale było warto. Impreza zwieńczona została ogniskiem z kiełbaskami, ciastem, herbatą.

Anna Wolikowska

Script logo