KONKURS JAK Z BAJKI

W naszej szkole 5 listopada obchodziliśmy dość hucznie Dzień Postaci z Bajek. Z okazji tego niezwykłego święta biblioteka zaproponowała uczniom klas trzecich udział w nowym konkursie czytelniczym pod nazwą „Czy znasz postaci z bajek?”. Do konkursu przystąpiło dwanaście osób i tak się składa, że były to same dziewczynki. Uczestniczki - małe księżniczki, motylki, pszczółki lub wróżki w kolorowych, baśniowych strojach- rozwiązywały 20 zadań dotyczących baśniowych postaci i ich przygód. Jak się okazało, test wcale nie był prosty. Dość powiedzieć, że na 20 punktów najwięcej uzyskała zdobywczyni I miejsca- Marysia Jarynkiewicz, uczennica klasy 3d, uzyskując punktów 17. Drugie miejsce zajęła Hanna Drewniak z klasy 3b, zdobywszy punktów 16. Ostatnie miejsce na podium- miejsce 3- zajęła uczennica klasy 3c- Aleksandra Machnik. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Pozostałym osobom wręczyłyśmy dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie. Wszystkie uczestniczki otrzymały słodkie batoniki z białej czekolady ufundowane przez Radę Rodziców.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów miało miejsce na długiej przerwie 12 listopada. W jury konkursu pracowały panie ze szkolnej biblioteki – Katarzyna Lisowiec- Poręba i Monika Ziemienowicz- organizatorki turnieju czytelniczego. Trzecioklasistów- miłośników baśni i bajek wszelakich- zapraszamy w kolejnym roku szkolnym .

Katarzyna Lisowiec- Poręba

Script logo