INSCENIZACJA BAŚNI NA DZIEŃ BIBLIOTEK I BIBLIOTEKARZY

Dzień Bibliotek i Bibliotekarza przypada 8 maja. W tym roku ósmy był akurat w niedzielę, więc nasze święto fetowaliśmy następnego dnia w poniedziałek. Do czytelni przybyli zaproszeni goście- uczniowie klas I-III. Zaproszeni zostali wraz ze swoimi opiekunami na spektakl, przygotowany specjalnie na tę okazję przez grupę uczniów z klasy 4b. Pod moim kierunkiem i według przygotowanego przeze mnie scenariusza, pokazaliśmy maluchom spektakl pt. „Świniopas”, który prezentował treść baśni Hansa Christiana Andersena pod tym samym tytułem.

Próby do spektaklu trwały 2 miesiące, ale czwartoklasiści mocno zaangażowali się w ten projekt. Cześć przygotowała wspaniałe kostiumy, część skorzystała z zasobów garderoby naszego szkolnego teatru, za scenografię posłużyły elementy przygotowywanych wcześniej dekoracji,. Myślę, że widowni podobał się nasz mały spektakl, a uczniowie wytrwale i do końca wsłuchiwali się w treść inscenizacji.

W rolach głównych wystąpili: w podwójnej roli księcia i świniopasa- Tymofii Bednarchuk, w roli kapryśnej księżniczki w znakomitej kreacji aktorskiej- Wiktoria Laskowska. Jako damy dworu prezentowały się dziewczęta: Ada Woś, Diana Jach, Martyna Król, Natalia Pastwa, Martyna Triba, Elena Podlasińska i Julia Pietrzykowska, zaś w roli sługi pięknego księcia wystąpił Mateusz Biernacki. W postać cesarza wcieliła się Iga Jacyno, zaś efekty dźwiękowe przygotowała i zrealizowała Nadia Przybyłek. Nasza widownia była zadowolona z wizyty w szkolnej czytelni, a my- czyli szkolne bibliotekarki- otrzymałyśmy życzenia od dzieci, a to bardzo miłe.

Katarzyna Lisowiec- Poręba

Script logo