DZIEŃ ZNACZKA POCZTOWEGO

 

9 października obchodzimy Światowy Dzień Poczty. Data ta nie jest przypadkowa, to właśnie tego dnia w 1874 r. na konferencji w Bernie powołano jedną z najstarszych organizacji międzynarodowych, Światowy Związek Pocztowy.

W Polsce tego dnia obchodzony jest od 1956 roku "Dzień Znaczka". 6 maja 1840 roku, 171 lat temu, ukazał się pierwszy na świecie znaczek pocztowy. Był koloru czarnego, miał wartość jednego pensa, a jego znakiem graficznym był portret królowej Wiktorii. Pierwszy polski znaczek pocztowy wprowadzono do obiegu 1 stycznia 1860 r.

Z okazji święta znaczka pocztowego, Mały Samorząd ogłosił konkurs na "Eko – znaczek". Dlaczego eko – znaczki? Ekologia towarzyszy nam każdego dnia. Nie tylko przy okazji Dnia Ziemi, czy podczas akcji sprzątania świata. Dbamy o naszą planetę codziennie.

Ekologia dla dzieci powinna być przede wszystkim zrozumiała. Chodzi nie tylko o to, aby nauczyły się odróżniać pojemniki na plastik od tych na papier. Najważniejsze jest to, aby wyrosły na świadomych, wrażliwych i odpowiedzialnych ludzi. Im więcej takich akcji i lekcji, tym bardziej stajemy się świadomymi mieszkańcami naszej pięknej planety – Ziemi.

Opiekun MSU

Katarzyna Kozak

 

Script logo