DZIEŃ Z KOSTKĄ RUBIKA

Kolejna edycja szkolnej akcji związanej z Międzynarodowym Dniem Kostki Rubika, odbywał się pod hasłem:

Zamień smartfona na Kostkę Rubika

Na świecie w trakcie obchodów Rubiks Cube Day organizuje się konkursy, zawody i turnieje w trakcie których pobijane są rekordy w układaniu logicznych łamigłówek zaprojektowanych przez węgierskiego architekta Ernő Rubika. 

Również w SP-5 takie zawody miały miejsce w trakcie których były niezwykłe emocje i świetna zabawa. Uczniowie klas 7 - 8 zorganizowali także prezentację różnych kostek swoim koleżankom i kolegom. Mieli okazję poznać kostki: 3x3 oraz 2x2, mirror, Pyraminx, a także zupełnie nieznane łamigłówki.

Przystąpiliśmy do pobicia dwóch rekordów szkoły:

  • - pierwszy rekord 42 uczniów układających kostki w czasie 5 minut NIE ZOSTAŁ pobity - tym razem tylko, albo aż 23. uczniom udało się
  • - Wyłoniono natomiast nowego Szkolnego Mistrza w układaniu kostki Rubika, w fenomenalnym czasie 29.29 sek. kostkę ułożył Janek Korż z klasy 7f bijąc rekord Patryka Chabowskiego o prawie 10 sekend.  Gratulacje!!!

 Dziękujemy!!! Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia i stworzyli niezapomnianą atmosferę. A tu możecie zobaczyć, jak to wyglądało:

https://www.youtube.com/watch?v=HHT8mg-MOJg
Andrzej Chojnacki & Piotr Ceranowski

Script logo