DZIEŃ PROJEKTOWY- GRAMY DLA WOŚP

Już 12 stycznia w naszej szkole postanowiliśmy przystąpić do akcji związanej z wsparciem WOŚP. Aby przyłączyć się do zbiórki, zorganizowaliśmy dzień projektowo-warsztatowy, podczas którego uczniowie wykonywali rękodzieła, które następnie sprzedane zostały na szkolnym kiermaszu. Dodatkowo już w środę 11 stycznia odbył się słodki kiermasz ciast przygotowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. Całkowity dochód ze wszystkich kiermaszów zasili konto WOŚP.
Wszystko rozpoczęło się o godzinie 8.00 w sali sportowej, gdzie pod okiem nauczycieli wf-u uczniowie wzięli udział w różnorodnych rozgrywkach sportowych, ustanawiając niekiedy nowe rekordy m.in. w skoku w dal czy w rzucie piłką. Następnie około godziny 9.00 uczniowie rozpoczęli pracę w kilkunastoosobowych grupach w dwóch turach ( klasy 4-6, klasy 7-8). Każdy mógł znaleźć zajęcie dla siebie. Do wyboru były m.in. warsztaty z ozdabiania wianków, serduszek filcowych czy pierników, przygotowywanie zdrowych i pożywnych jogurtów lub kanapek, wykonywanie okolicznościowych kartek oraz świeczników czy zajęcia dziennikarskie, zaś dla starszych jeszcze zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie z zaangażowaniem i oddaniem pracowali w grupach, chętnie odpowiadali na pytania młodych dziennikarzy, którzy krążyli po szkole i z wielką chęcią, kupując wyprodukowane przez kolegów i koleżanki rękodzieła, zasilali konto Wielkiej Orkiestry, która w tym roku zamierza wesprzeć walkę z ciężką chorobą zwaną sepsą.
Mamy nadzieję, że praca naszych uczniów i ich kreatywne podejście do wykonywanych zadań przyczyni się do osiągnięcia tego szczytnego celu!

Należy nadmienić, iż nad całością przedsięwzięcia- jak co roku - czuwały nasze niezastąpione organizatorki z wielkim sercem- Pani Ania Wolikowska i Pani Karolina Machutta- Gałązka.

Wszystkim- Nauczycielom i Uczniom- dziękujemy za udział! Tu możecie zobaczyć, jak to wszystko wyglądało:

https://www.youtube.com/watch?v=k4fFXbmzZpo

Joanna Jaśniewicz

Script logo