'BE MY FRIEND'

Klasa 3b realizuje projekt w ramach programu eTwinning "Be my friend". Projekt dotyczy współpracy dzieci ze szkół z całej Europy. Dzielimy się naszą kulturą z innymi, projektujemy wspólną maskotkę, która będzie podróżować po różnych krajach. Wysyłamy także pocztówki i e-kartki do innych. Posługujemy się językiem angielskim.

Stworzyliśmy filmik przedstawiający naszą klasę, zareklamowaliśmy nasze miasto i zaprojektowaliśmy kartki wielkanocne do naszych kolegów z innych państw.

Następnie poznaliśmy historię naszej słupskiej maskotki Niedźwiadka Szczęścia i postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o niedźwiadkach umieszczonych na terenie naszego miasta. Podzieleni na zespoły poszukiwaliśmy informacji, robiliśmy zdjęcia i... spędzaliśmy wspólnie czas.
Powstały sprawozdania z naszych wycieczek w postaci prezentacji multimedialnych. Ponieważ wybraliśmy do stworzenia projektowej maskotki część jej ciała - lewą nogę - wykonywaliśmy zdjęcia nóg niedźwiadków. W konkursie wygrała łapa wielowyznaniowa.

Reportaż z tych działań na naszym blogu, zapraszamy!

Renata Rzepecka

Script logo