29. AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

Zeszłoroczna akcja grubymi zgłoskami zapisała się w historii polskiej edycji Clean Up The World jako ta, w której pokazaliśmy, że razem możemy naprawdę wiele! 312 891 uczestników odciążyło przyrodę, zbierając w sumie 442 tony śmieci. I choć ilość zebranych z natury odpadów jest imponująca, to ta pierwsza liczba cieszy nas najbardziej.

Akcja to okazja do tego, żeby zakomunikować nasz manifest nieśmiecenia. W tym roku mówimy głośno i wyraźnie: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze! Te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.

Nie śmiećmy więcej! W tegorocznej akcji uświadamiamy: chodzi o to, by liczba śmieci malała i by po prostu akcje ich sprzątania stawały się one coraz mniej potrzebne. Ale to zależy już od nas. I tak jak śpiewał Wojciech Młynarski: „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej”.

Uczniowie naszej szkoły wyruszą w teren 16 września, weźmiemy również udział działu w akcji organizowanej przez fundację Sub Ventum – posprzątamy Lasek Południowy. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w poniższych linkach:

https://naszaziemia.pl/ssp2021/

https://portal.librus.pl/szkola/artykuly/sprzatanie-swiata-i-polska-szkola

Kalendarium :: Fundacja Sub Ventum Słupsk

 

Script logo