" JA -TY-MY" - DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE

 

We wrześniu ruszył projekt pod nazwą „Ja – Ty – My” autorstwa Małgorzaty Warmińskiej i Elżbiety Szymanowicz przeznaczony dla uczniów o potrzebie kształcenia specjalnego. Zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu to propozycja na alternatywne sposoby zagospodarowanie wolnego czasu dla naszych uczniów.

Nadrzędnym celem tego projektu jest zapewnienie dzieciom możliwości uczestniczenia w zajęciach, podczas których będą się spotykać w grupie osób z różnymi niepełnosprawnościami, poznawać się wzajemnie. Zależy nam również na wspieranie integracji pomiędzy dziećmi niepełnosprawnymi z różnych klas, zdobywaniu przez nich wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin życia, wspomaganiu ich harmonijnego rozwoju.

Zajęcia te będą swoistą popandemiczną terapią rozwojową uczniów w ramach profilaktyki zdrowia psychicznego. Pierwsze z nich poprowadziła Pani Magdalena Kryńska – fachowiec od chemii. Pod jej bystrym okiem dzieci przeprowadzały różnego rodzaju doświadczenia chemiczne, np. badały zawartość skrobi w produktach żywnościowych czy obserwowały, jak pod wpływem kwaśnego środowiska reaguje białko jaja kurzego.

Różnorodnych doświadczeń było bardzo dużo, a wraz z nimi zdobywana wiedza i doskonała zabawa. Uczniowie z chęcią podejmowali proponowane przez Panią Magdę działania. Te zajęcia na długo zapadną im w pamięci. Kto wie, może już rośnie wśród nich jakiś przyszły chemik :)

Czy następne zajęcia będą równie interesujące? Nie mamy najmniejszych wątpliwości! O to postarają się nauczyciele naszej szkoły zaangażowani w projekt.

Małgorzata Warmińska

Elżbieta Szymanowicz

 

 

 

Script logo