ZDROWIE BIERZE SIĘ Z BRZUCHA

17 marca 2017 r. zrealizowaliśmy drugą lekcję cyklu „Zdrowe - nietrudne”.

Zajęcia rozpoczęły się od poznania historii Wafelka Stefcia, który nie dbał o regularność spożywanych posiłków i dlatego dokuczały mu bóle brzucha. Historia ta pokazała nam, jak ważne jest to, aby spożywać posiłki w równych odstępach czasu. Dodatkowo wykonaliśmy ćwiczenie z balonikiem. Balonik imitował nasz brzuch. Nadmuchaliśmy baloniki , tak jakby były to nasze pełne brzuchy. Gdybyśmy nie robili przerw między posiłkami, to nasze brzuchy by nie odpoczywały i przypominały wielkie nadmuchane balony.

Poznaliśmy tzw .dobre bakterie, czyli probiotyki, które pomagają w pracy naszego przewodu pokarmowego , a także substancje prebiotyczne, które wspierają układ odpornościowy organizmu. Od dziś postaramy się, aby w naszej diecie nie zabrakło jogurtów, czosnku, porów, cebuli i bananów.

Obejrzeliśmy film, w którym pani dietetyczka wyjaśniła nam, jak działa błonnik i gdzie możemy go znaleźć. Warzywa i owoce to podstawa naszej codziennej diety.
Na zakończenie zajęć przygotowaliśmy praliny jaglano-kakaowe z kaszy jaglanej firmy KUPIEC, daktyli, wiórków, orzechów i kakao. Były pyszne i zdrowe.

Zdobyliśmy kolejną sprawność - Jesteśmy „Brzuchomocni”.

Beata Paszun

#zdrowenietrudne

Script logo