ZBIÓRKA DLA "DZIKIEGO AZYLU" W KOBYLNICY

W naszej szkole odbyła się, po raz kolejny, zbiórka darów i datków na Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Dziki Azyl” w Kobylnicy. Pomimo trwającej pandemii wielu z Was aktywnie włączyło się w akcję charytatywną, a ogrom darów nas zaskoczył. Zebraliśmy także 370 zł – z Waszych datków i sprzedaży cegiełek w postaci zwierzątek z masy solnej.

Serdecznie dziękujemy także tym uczniom, którzy bardzo zaangażowali się w organizację zbiórki i przygotowali wspaniałe prezentacje, promujące działalność charytatywną, dla swoich klas.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! JESTEŚCIE WSPANIALI!

Na zdjęciach możecie zobaczyć niektóre zwierzaki, które obecnie leczą się w szpitalu i którym pomogliście. Jest tam zając, który spadł z nieba – uwolnił się ze szponów drapieżnego ptaka, bociany ze złamanymi skrzydłami, łabędź bez nogi, który był przymarznięty do powierzchni jeziora. Zobaczycie też wiewiórkę, która w lesie wskoczyła na małą dziewczynkę i nie chciała się od niej odczepić. Wiewiórka odbywała kwarantannę z podejrzeniem wścieklizny. Na szczęście okazało się, że jest zdrowa, tylko trochę osłabiona i wygłodzona. Są tam dwa lisy – wyziębione, osłabione z powodu niedożywienia, mnóstwo chorych jeży – po wypadkach, z różnymi chorobami oraz całe mnóstwo różnych ptaków, które uległy wypadkom – bociany, czaple, mewy, wróble, kruki. A to cudaczne, urocze zwierzątko to jenot – gatunek nie jest rodzimy, jednak zwierzę zawędrowało do Polski i potrzebowało pomocy. W Dzikim Azylu przebywa także szop pracz oraz koziołki (młode samce sarny), które trafiły tam jako osierocone oseski.

B. Andrzejewska, K. Kozak

Script logo