WYRÓŻNIENIE W IV POMORSKIM KONKURSIE O TYTUŁ MISTRZA NAWIGACJI

13 marca 2019 r. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym w Słupsku odbył się finał IV Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. Wśród 57 uczniów z pomorskich szkół podstawowych z: Gdyni, Gdańska, Kowali, Szemudu, Zaleskich, Ustki, Słupska, Władysławowa, Rumii, Łeby, Głobina, Marszewa Lęborskiego, Kwidzyna, była także dziewiątka uczestników z naszej szkoły.

Uczniowie od września ciężko pracowali, przygotowując się do konkursu podczas zajęć koła geograficznego prowadzonego przez panią A. Wolikowską. Uczestniczyli także w zajęciach nawigacyjnych w słupskim ODN. Dwójka uczestników z naszej szkoły: Marta Suliga VIIId i Milena Noga VIIID wywalczyła wyróżnienie, a cała grupa zakwalifikowana została na "REJS NIESPODZIANKĘ". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas V Słupskiej Konferencji Marynistycznej w sali konferencyjnej ODN w Słupsku.

W dniach 17 i 20 maja młodzi nawigatorzy uczestniczyli w zajęciach na jachcie szkoleniowym i pływali po Zatoce Gdańskiej. Uczyli się sztuki sterowanie jachtem, zwijania i rozkładania żagli. Wpływali do portu w Gdańsku, gdzie poznali jego historię i z bliska mieli możliwość przyjrzeć się różnorodnym cumującym tam statkom. Pierwszego dnia wyprawy  pogoda niestety zbytnio nie dopisała młodym “wilkom morskim”- padało, wiało i kołysało tak, że wszystkich dopadła  choroba morska. Drugiego dnia natomiast było przepięknie, ciepło i słonecznie, jednak wtedy ekipa narzekała, że nie kołysze i nie wieje. Mimo tej malutkich niedogodności wyprawę uznano za udaną i niezwykle interesującą.

Anna Wolikowska

 

Script logo