WSPÓLNIE Z RODZICAMI

W codziennej pracy rodzice są naszymi partnerami. Cieszymy się, gdy nasze wzajemne relacje układają się pomyślnie , chętnie korzystamy ze wsparcia rodziców  i  podejmujemy  wspólne działania. W klasie 1c rodzice wspólnie z wychowawcą przygotowali i przeprowadzili cykl zajęć, w czasie których opowiedzieli  dzieciom o swoich zainteresowaniach, pasjach  i codziennej pracy.

Zajęcia ekologiczne 

Pan Dawid Borysiewicz- tata Wiktora-przeprowadził w dniu 9 października 2017 r. w klasie zajęcia w ramach międzynarodowego projektu "Edukacja w kierunku zrównoważonego rozwoju". W trakcie zajęć uczniowie oglądali filmy animowane, rozmawiali na temat ograniczenia zużycia energii i wody oraz zmniejszenia ilości odpadów i ich segregacji w codziennym życiu. Wszystkie dzieci otrzymały dyplom "Mistrza Zrównoważonego rozwoju" wydany przez firmę Henkel.

Spotkanie z weterynarzem

3 listopada 2017 r. odbyło się spotkanie  panem Patrykiem Rutkowskim-tatą Bartka, który opowiedział dzieciom, jak należy dbać o kota i jakie są kocie zwyczaje. Wszyscy otrzymali piękne upominki: breloczki, książeczki o pielęgnacji zwierząt, plany lekcji, podkładki pod myszkę komputerową z wizerunkami zwierząt.

Warsztaty muzyczne

Pan Grzegorz Piór-tata Marysi przeprowadził w grudniu 2017 r. 3-godzinne świąteczne warsztaty muzyczne. Dzieci nauczyły się kilku kolęd i pastorałek. W trakcie rodzinnego spotkania wigilijnego nastąpiło uroczyste podsumowanie warsztatów i wręczenie dyplomów.

Spotkanie ze stomatologiem

27 września 2017 r. uczniowie klasy 1 c gościli w klasie panią stomatolog Martę Grzech-mamę Jowitki, która przeprowadziła ciekawą lekcję. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo szczotkować zęby i jak dbać o higienę jamy ustnej. Poznały narzędzia, których dentysta używa w swojej pracy. Próbowały również "leczyć" zęby. Usuwały próchnicę i zakładały kolorowe plomby z modeliny. Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie pasty do zębów.

Link do filmu ze spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=uNZfaVts3M4

Zabawa integracyjna rodziców i dzieci

28 września 2017 r. odbyła się impreza integracyjna dzieci i rodziców w Krępie. Wszyscy wspólnie bawili się w żołnierzy: była musztra, przemarsz wojska i zabawy integracyjne w terenie, przeciąganie liny i rzuty jajkiem.  

Na zakończenie zabawy  odbyło się   ognisko z kiełbaskami.

 

Script logo