WIZYTA MAURETAŃSKIEJ STUDENTKI

  • Źródło: www.globotreks.com

    Źródło: www.globotreks.com

28 listopada 2017 roku naszą szkołę odwiedziła studentka filologii angielskiej w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Ma ona na imię Amelia i pochodzi  z państwa o nazwie Mauritius - bardzo małego ciepłego i znajdującego się na wysepce, niedaleko Madagaskaru. Podczas swojej prezentacji, Aurelia opowiedziała nam szczegółowo o swoim kraju.

W Mauritiusie mieszka około 1,2 miliona mieszkańców. Są tam bardzo piękne wodospady oraz można tam pływać z delfinami. Wyjazd do tego malutkiego państwa jest bardzo kosztowny. W Mauritiusie nie ma zimy i jest zawsze bardzo ciepło. Flaga Mauritiusa ma następujące kolory od góry : czerwony, ciemnoniebieski, żółty, jasnozielony.  

Jedzenie w Mauritiusie jest bardzo pikantne, często dodaje się do nich na przykład papryczkę chili. Osoby pochodzące z Mauritiusa są przyzwyczajone do tego, że to co jedzą jest ostre i czasem jest im trudno się przyzwyczaić do łagodne go smaku różnych europejskich potraw.

Na tej wyspie jest sporo ptaków dodo. Niestety są one zabijane dla jedzenia i przez to, ich gatunek jest bliski wymarcia.

Co jakiś czas w okolicach tego kraju dochodzi do tsunami. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko dla wszystkich  mieszkańców.

Wykład był bardzo ciekawy, za co bardzo dziękujemy.

Script logo