WĘDRUJEMY...

W nowym roku szkolnym kontynuujemy nasze wędrówki szlakami turystycznymi Pomorza.

Grupa „Tuptusie” liczy już 24 uczestników. Opowieściami o naszych spacerach zachęciliśmy naszych rówieśników do wstąpienia w szeregi szkolnego koła

PTTK.

21 października 2017 wybraliśmy się w okolice Ziemi Bytowskiej na „Rajd w nieznane”. Wędrowaliśmy na terenie Nadleśnictwa Łupawa. Trasa rajdowa prowadziła przez obszar leśny pomiędzy jeziorami Karwieńskim i Kozińskim, ścieżką edukacyjną „Karwieńskie Uroczyska”. Mieliśmy doskonałą okazję zobaczyć jeziora, bagna i mokradła zatopione we mgle i deszczu. Mimo niesprzyjającej pogody spacer zakończył się konkursem na najładniejszy bukiet jesienny oraz pyszną grochówką.

18 listopada 2017 w Lasku Południowym odbył się „Rajd nocny”. Sześciokilometrowa wędrówka w deszczu i błocie nikogo nie zraziła. Wszyscy byli zaopatrzeni w latarki i świecące ozdoby. W nagrodę za wytrwałość zjedliśmy kiełbaski i chleb z ogniska. Odbył się również konkurs na najbardziej świecące przebranie, ale tym razem nikt z naszej grupy nie zdobył uwagi jury.

Najważniejszy w czasie rajdu jest dobry humor, spędzanie czasu na świeżym powietrzu z kolegami i koleżankami, wyrabianie kondycji fizycznej i kształtowanie odporności. Coraz lepiej nam to wychodzi. 

Karolina Bulera, Jolanta Jarmuł

Script logo