WARSZTATY TEATRALNE

W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia teatralne prowadzone są w ramach projektu „Szansa na sukces - podniesienie jakości edukacji ogólnej w słupskich szkołach podstawowych”

Zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowania uczniów językiem angielskim, usprawnianie komunikacji  językowej, zapoznanie z kulturą  i obyczajowością krajów anglojęzycznych oraz budzenie pozytywnego stosunku do języka angielskiego. Korzysta z nich 10 uczniów z klasy 3B uzdolnionych językowo i teatralnie. 

W pierwszym półroczu praca skoncentrowana była na przygotowaniach do przedstawienia „Opowieść Wigilijna” Karola Dickensa z wykorzystaniem muzyki, piosenek Michaela Jacksona. 

Dzieci wspólnie z rodzicami zadbały o scenografię, rekwizyty, stroje. Ćwiczyły wymowę w języku angielskim przyswajając teksty ról. Pracowały nad ruchem scenicznym, emisją głosu. Przed przedstawieniem wykonały plakaty zapraszające uczniów szkoły na spektakl. 

W dniu 18 grudnia został zaprezentowany spektakl "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa (z muzyką Michaela Jacksona) w naszej interpretacji, który został nagrodzony gromkimi brawami … i łzami na policzkach rodziców.

Więcej informacji, zdjęcia oraz film z przedstawienia :

http://ourschooliscool5.blogspot.com/2017/

Script logo