W TROSCE O NASZĄ PLANETĘ

24 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się kolejny Dzień Projektowy tematycznie związany z obchodzonym niedawno Dniem Ziemi. 

Uczniowie realizowali w grupach międzyoddziałowych różnorodne działania warsztatowo-projektowe i eksperymenty, których celem było zwrócenie uwagi całej społeczności szkolnej oraz lokalnej na naszą planetę i problemy związane z niszczycielską działalnością człowieka na Ziemi.

Uczniowie
>wykonywali wiosenne prace w naszym szkolnym ogródku u Gryfitów
>brali udział w zajęciach przygotowanych przez PK „Dolina Słupi” pt. „Rośliny Inwazyjne” w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Hubalczyków.
>przygotowali i przeprowadzili happening, podczas którego rozdawali sadzonki bratków przechodniom, zachęcając ich jednocześnie do zwrócenia uwagi na stan naszej planety
>urządzili akcję z elementami Flash Mob w centrum miasta - śpiewali piosenki o Ziemi, tańczyli, a następnie rozdawali słupszczanom sadzonki i ulotki informujące o stanie środowiska naturalnego
>uczestniczyli w biegu terenowym przygotowanym przez KTP „Mikołajek” PTTK Słupsk przy współpracy z Akademią Pomorską - wydziałem turystyki.
>podczas zajęć laboratoryjnych wykonywali doświadczenia przyrodnicze o tematyce ekologicznej
>zaprezentowali spektakl pt. „Smog”

Nie zabrakło też działań promujących aktywność fizyczną – rozgrywek sportowych i tańca.
   
Podczas podsumowania działań odbyła się debata uczniowska, w której poruszono problem poprawy stanu zdrowia społeczności naszej szkoły. Zaproponowano wiele interesujących rozwiązań np. aktywne przerwy czy cotygodniowe poczęstunki ze zdrowymi przekąskami pochodzącymi ze szkolnego ogródka. 

Anna Wolikowska

Script logo