TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY

W październiku odbyła się VII edycja Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, do którego, dzięki zachęcie przez Pana Jarosława Turczyna- Sędziego Sądu Okręgowego w Słupsku,  nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy.

W ramach tego wydarzenia słupscy prawnicy w dniach 28 i 30 X 2019r. przeprowadzili z uczniami wszystkich klas 6 i 7 lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu każdego obywatela. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom wolności słowa oraz znaczeniu i zagrożeniach związanych z tzw. mową nienawiści. Uczniowie zostali wyposażeni w narzędzia umożliwiające im rozpoznawanie tego zjawiska i skuteczną obronę przed nimi. Były to niezwykle inspirujące zajęcia, za które pragniemy bardzo serdecznie podziękować osobom prowadzącym, którzy wykazali ogromne zaangażowanie i profesjonalizm. Byli to:

- Pani Joanna Hetnarowicz-Sikora- Sędzia Sądu Rejonowego w Słupsku

- Pani Anna Kątnik-Mania- adwkat

- Pani Renata Natalia Wójtowicz -Sędzia Sądu Rejonowego w Słupsku

- Pan Jarosław Turczyn – Sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku

Ogromne zainteresowanie uczniów tym spotkaniem oraz z uwagi na zadania wynikające z planu pracy profilaktyczno-wychowawczego szkoły wskazana jest potrzeba kontynuacji tego typu spotkań. Cieszymy się niezmiernie, gdyż otrzymaliśmy już takie zapewnienie ze strony Pani sędzi Joanny Hetnarowicz-Sikory i Pana sędziego Jarosława Turczyna o dalszej współpracy w tym zakresie.

Script logo