SZKOLNA LIGA CZYTELNICZA

Odbywający się rokrocznie konkurs czytelniczy cieszy się wśród uczniów niesłabnącym powodzeniem. W tym roku szkolnym 2 lutego odbyła się Szkolna Liga Czytelnicza tylko dla uczniów klas czwartych z uwagi na stan pandemiczny w kraju, skutkiem czego wprowadzono lekcje zdalne. Na szczęście czwartoklasiści pracują w szkole, toteż mogli uczestniczyć w naszym konkursie dotyczącym znajomości lektury pt. „Pinokio” Carlo Collodiego.

Do konkursu zgłosiło się dziewięcioro uczniów, niestety w dniu konkursu nie wszyscy mogli przystąpić do czytelniczych zmagań. Niektórzy musieli pozostać w domach. Uczniowie rozwiązywali szczegółowy test na temat przygód niesfornego pajacyka i jego przyjaciół. Ponadto mieli do rozwiązania krzyżówkę, która również sprawdzała znajomość treści lektury, ale dotyczyła też treści edukacyjnych z języka polskiego. Przyznać należy, że poziom znajomości treści lektury był imponujący i tylko nieznaczne różnice zdecydowały o kolejności przyznawanych miejsc. Tak więc jury w osobach pań pracujących w bibliotece- organizatorek konkursu przyznało następujące miejsca:

I Diana Jach klasa 4b

II Hubert Patyna klasa 4b

III Odetta Bejda 4d i Marcel Zieliński 4b

Pozostałym uczniom, którzy zdobyli jednakową ilość punktów, przyznano wyróżnienia. Byli to: Wojciech Brzeski 4b, Mateusz Biernacki 4b oraz Aleksandra Palczyńska z klasy 4a. Wszystkim serdecznie gratulujemy rozległej wiedzy i odwagi uczestniczenia w niełatwym przecież turnieju czytelniczym.

PS Podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów oraz drobny słodki poczęstunek miały miejsce 7 lutego w czytelni szkolnej biblioteki.
Katarzyna Lisowiec- Poręba

Script logo