ŚWIĘTO ZIEMI

Dnia 24kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się kolejny Dzień Projektowy. Tematyka dnia związana była z obchodzonym niedawno Dniem Ziemi.  Uczniowie  realizowali w grupach międzyoddziałowych różnorodne działania warsztatowo-projektowe i eksperymenty, których celem było zwrócenie uwagi całej społeczności szkolnej oraz lokalnej na nasza planetę i problemy związane z niszczycielską działalnością człowieka na Ziemi. 

Uczniowie wykonywali wiosenne prace w naszym szkolnym ogródku u Gryfitów, brali udział w zajęciach przygotowanych przez PK „Dolina Słupi” pt. „Rośliny Inwazyjne” w Miejskiej bibliotece Publicznej przy ul. Hubalczyków . Przygotowali i przeprowadzili Happening podczas którego rozdawali sadzonki bratków przechodniom zachęcając jednocześnie do zwrócenia uwagi na stan naszej planety. Urządzili Flash Mob w centrum miasta gdzie śpiewali piosenki o Ziemi i tańczyli, a następnie rozdawali sadzonki bratków i ulotki informujące o stanie środowiska naturalnego. Grupa starszych uczniów uczestniczyła w biegu terenowym przygotowanym przez KTP „Mikołajek” PTTK Słupsk przy współpracy z Akademią Pomorską - wydziałem turystyki. Odbyły się także zajęcia laboratoryjne, podczas których uczniowie wykonywali doświadczenia przyrodnicze o tematyce ekologicznej. W bardzo ciekawy sposób grupa teatralna przedstawiła krótką inscenizację pt. „Smog” Nie zabrakło też działań promujących aktywność fizyczną – rozgrywek sportowych i tańca.

Podczas podsumowania działań odbyła się debata uczniowska podczas której poruszono problem poprawy stanu zdrowia społeczności naszej szkoły. Zaproponowano wiele interesujących rozwiązań np. aktywne przerwy, czy  cotygodniowe poczęstunki zdrowymi przekąskami pochodzącymi ze szkolnego ogródka.

Script logo