ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Wodo… nie jesteś niezbędna do życia: jesteś sama życiem. Jesteś największym bogactwem, jakie istnieje na świecie...


Światowy Dzień Wody odbywa się co roku w dniu 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Światowy Dzień Wody obchodzony jest od 1993 roku.

Jest to idealna okazja, aby porozmawiać z dziećmi, jak ważna jest jej rola w naszym codziennym życiu. Czy potrafimy z niej racjonalnie korzystać? Czy wiemy, jak należy ją oszczędzać? O tym rozważali uczniowie na zajęciach prowadzonych przez Panią Małgosię z okazji święta wody. A przy okazji warto wszystkim przypomnieć, że picie wody to podstawa w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Należy pamiętać o jej regularnym spożywaniu każdego dnia.
Dzieci słuchały tekstu i odgadywały zagadki.

Karolina nasza kropelka odczytała list adresowany do dzieci, „napisany” przez kroplę wody. Tekst zawiera szereg informacji na temat właściwości wody oraz jej znaczenia dla życia na Ziemi.

Nauczyciel wyjaśnia uczniom do jakich celów można wykorzystywać wodę. Dzieci połączone w grupy musiały wypisać „jak oszczędzać wodę”. Zaangażowane dzieci w zabawę brały udział w ćwiczeniach dr Dennisona, które pozwalają uaktywnić obie półkule mózgu.

Dzieci próbowały wody z rożnymi dodatkami. Testowały rożne połączenia wody z owocami lub ziołami, które im bardzo smakowały. Przekonało to ich do picia wody w innej formie.

Zatem – pijmy wodę na zdrowie!

Nauczyciele świetlicy

Script logo