SUKCESY HUMANISTYCZNE

Marysia Kwapisz (7b) osiągnęła wyżyny wiedzy z języka polskiego. Jest tegoroczną laureatką kuratoryjnego wojewódzkiego konkursu z tego przedmiotu przebyła zwycięsko jego trzy etapy. W roku ubiegłym Marysia również w tym turnieju wiedzy zdobyła tytuł finalisty. Gratulujemy Marysi imponującej wiedzy językowej i umiejętności precyzyjnego wyrażania myśli i życzymy sukcesów w następnym roku. Nauczycielem języka polskiego w klasie 7b jest pani Katarzyna Lisowiec-Poręba.

Duszan Parol (7b) jest  tegorocznym finalistą wojewódzkiego kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego oraz uczestnikiem „Ligi zadaniowej” w zakresie kompetencji społecznych, gdzie dotarł aż do etapu powiatowego. Duszan ma duszę humanisty - reprezentował naszą szkołę także w powiatowym  konkursie frazeologicznym (I m.) oraz powiatowym konkursie „Epokami przez muzykę” (II m.). Gratulujemy sukcesów i niebagatelnej wiedzy w przedmiotach humanistycznych.

Mikołaj Zamojski (7b) - ubiegłoroczny finalista wojewódzkiego kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego w tym roku został zwycięzcą etapu powiatowego „Ligi zadaniowej” w zakresie kompetencji społecznych. Reprezentował Słupsk w etapie wojewódzkim, gdzie zajął wysoką lokatę w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ponadto jest mistrzem ortografii - po zwycięstwie w szkolnym etapie konkursu ortograficznego reprezentował nas w wojewódzkim etapie tego konkursu przewidzianym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów oraz międzyszkolnym konkursie ortograficznym pod nazwą „Ortograficzny powiew wiosny”.

Katarzyna Lisowiec-Poręba

Script logo