STARTUJEMY W "CZWARTKACH LEKKOATLETYCZNYCH"

Ruszyła kolejna edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Głównym organizatorem imprezy sportowej, która odbywa się w przeszło 80 miastach w Polsce jest Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży”. W Słupsku nad organizacją czuwa Stowarzyszenie Akademia Małego Lekkoatlety i SOSiR.

Zasadniczym celem cyklu imprez jest promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych. Każdy uczestnik, który bierze udział w zawodach, może startować w dwóch konkurencjach biegowej i technicznej (60m, 300m, 600m, 1000m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, skok wzwyż).

W tym roku i nasza "Piątka” postanowiła odkrywać swoje talenty lekkoatletyczne. Liczna grupa uczniów pod opieką p. Marty Pogorzelskiej i  p. Sylwii Boreckiej ma już za sobą dwa jesienne starty 5 i 12 października. Każdy biegał, skakał i rzucał na miarę swoich możliwości. Uczniowie uzyskali wiele wartościowych wyników sportowych.

Teraz czekamy na rundę wiosenną, podczas której odbędzie się pięć spotkań i Finał Powiatowy. Zwycięzcy pojadą na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych do Łodzi. 

Sylwia Borecka

Script logo