SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2023

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

W raportach z ubiegłorocznej Akcji zgłoszonych zostało ponad 600 dzikich wysypisk! Zarówno zespoły fundacyjne, jak i wolontariusze w całej Polsce zebrali również na plażach, w lasach i w parkach tony odpadów. Wśród zebranych śmieci znalazły się szklane i plastikowe butelki po napojach czy opakowania z tworzyw sztucznych po jedzeniu. Wszystkie w ogromnych ilościach! To dowód na to, że niefrasobliwie zaśmiecamy środowisko naturalne bez refleksji, iż wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas.

Hasło tegorocznej Akcji brzmi: Sprzątanie świata łączy ludzi”. Uczniowie naszej szkoły wyruszą w teren 15 września. Zachęcamy również do udziału w akcji organizowanej przez fundację Sub Ventum, w ramach której posprzątamy Lasek Południowy i Północny.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w poniższych linkach:https://sprzatanieswiata.pl/Kalendarium :: Fundacja Sub Ventum Słupsk

E. Ozdoba

Script logo